Kas gan mēdz būt labāks par mīlestību pret sportošanu? Ja nu vienīgi koptreniņš! Pāru treniņš: jaunums fitnesā, motivācijas veids vai lielisks veids, kā jautri pavadīt laiku? Viss kopā. Tas, kas apvienos jūsu tendēmu, sniegs lielisku omu un nodrošinās lielisku fizisko formu jums abiem.

Vispār jau par koptreniņu var saukt arī trenēšanos paralēli: jūs kopā nākat uz zāli un sākat pildīt vingrinājumus katrs pēc savas programmas. Saprotams, ka tas ir kas labāks un vērtīgāks par kopīgām pasēdēšanām plazminieka priekšā, taču šoreiz mūs interesē tieši treniņš mijiedarbībā vienam ar otru. Šo programmu iespējams veikt trenažieru zālē, mājās vai uz ielas. Šeit nebūt nepieciešams aprīkojums – tikai tu, tavs partneris un lielā bumba kā sporta inventārs.

Pāru tvists uz ceļiem

Tā nav deja, bet gan kas krietni labāks – tavai presei. Kopīga vingrinājuma izpilde nostiprinās ne vien slīpos preses muskuļus, bet arī saikni starp jums abiem. Te būs vajadzīga piepūšamā bumba. Abi nostājieties uz ceļiem ar mugurām viens pret otru. Tagad lēnām padod bumbu partnerim, kam nāksies paveikt pagriezienu uz tavu pusi. Vienā virzienā vingrinājums veicams 60-90 sekundes, tad vingrinājumu atkārto uz otru pusi.

Dinamiskais izklupiens

Šis vingrinājums nostiprinās pēcpusi un kvadricepsus. Šī vingrinājuma pamatā – 100% sinhronizācija ar tavu otro pusīti. Nostājieties viens no otra izstieptas rokas attālumā un saņemiet viens otru rokās. Izdari izklupienu uz priekšu ar labo kāju, savukārt partneris to pašu dara ar kreiso kāju. Tagad reversā kustība: tu veic izklupienu atpakaļ ar labo kāju, partneris uz priekšu izmet kreiso kāju. 10-12 reizes, tad pamainieties vietām.

«Ķerra» ar pietupieniem

Nodarbinātie muskuļi: «ķerrai» - krūtis un tricepsi, partnerim – kvadricepsi. Partneris piespiežas ar muguru pret sienu un palēnām veic pietupienu, saliecot kājas ceļos. Nolaižoties paralēli grīdai, viņš saņem tavas potītes savās rokās. «Ķerra» (proti, tu) ieņem pozīciju guļus. Darbības shēma ir šāda: nolaižoties uz grīdas, partneris vienlaikus nolaižas tupus. 10-20 reizes un pamainieties vietām.

Dziļš pietupiens

Koptreniņš – jautrība ne vien jums diviem, bet arī apkārtējiem. Šis vingrinājums efektīvi noslogos jūs abus, un sniegs prieku apkārtējiem. Partneris nostājas ar muguru pret sienu viena soļa attālumā no tās, kājas plecu platumā. Piespiedies ar muguru pret sienu un veic maigu pietupienu līdz brīdim, kad kājas ir paralēlas grīdai. Pleci piespiesti pie sienas. Tagad tu: nostājies ar muguru pret partneri, ar plaukstām atbalsties pret partnera ceļiem un veic atgriezenisko atspiešanos uz tricepsa – analoģiski kā atspiešanos uz sola. 20 reizes un vietu maiņa.

Vingrinājums ar piepūšamo bumbu

Paņem bumbu rokās un abi nostājieties ar seju viens pret otru dažu metru attālumā. Jūsu uzdevums ir bumbas mešana un ķeršana. Metienu veic ar vienu roku, viegli saliecot kājas ceļos, nākamajā metienā roku maini. Centies bumbu paātrināt ar plecu kustību. Vigrinājums veicams 1 minūti. Tas lieliski noslogos rokas un ķermeņa augšdaļu – noderīgi tiem, kas nodarbojas ar cīņu mākslām.